SSS ve Yardım

Ürün yelpazelerimizle ilgili sık sorulan sorularımızı buradan okuyun. Sorunuzun cevabını bulamazsanız, bizimle

iletişime geçin.

Bu, kullanıma ve su kalitesine bağlı olarak değişebilir, ancak en iyi gösterge, su akışının normalden daha az belirgin hale gelmesidir. Akıştaki bu azalma, su yolunu tıkayan kirleticilerden kaynaklanır ve seramik elemanın yabancı maddeleri başarılı bir şekilde filtrelediğini kanıtlar. Bir başka nokta da renk. Yeni olduğunda, seramik filtrenin rengi beyazdır; Kullanım sırasında herhangi bir renk kirliliği, filtrelenen kirleticilerden kaynaklanır. Optimum performans için, aşağıdaki soruda açıklandığı gibi temizleyin.

Bu, çoğu durumda çıplak gözle görülemeyen kirletici maddelerin başarılı bir şekilde filtrelenmesinin fiziksel kanıtıdır. Seramikin mikro gözenekli özellikleri, tüketim için fark edilmeden geçebilecek olan kirleri çıkaracaktır. Mumun rengi, su kaynağında hangi kontaminantların belirgin olduğuna bağlı olarak değişecektir. Mum, yukarıda açıklandığı gibi basit temizlik adımlarını izleyerek seramik beyazına dönecektir.

Bu, kullanım sıklığına, su kalitesine ve sisteminizde seramik mum derecesine bağlıdır. Çeşitli seramik sınıflarının değiştirilmesi için aşağıdaki kılavuz: Sterasyl® Su akışını tekrar sağlamak için temizlik başarısız olduğunda değiştirilmelidir. Bununla birlikte, genellikle en iyi performansı garanti etmek için 12 ay veya 10.000 litre sudan (2.600 galon) su geçtikten sonra Sterasyl® mumlarının değiştirilmesini öneririz. Süper Sterasyl®, Supercarb®, Chlorasyl® ve Ultracarb® Kombinasyonda, seramiklerin temizlenmesi, filtre elemanlarının (diğer tip filtre ortamlarını içeren seramik kabuklar) iç malzemenin ömrünü uzatmayacaktır. Örneğin, Supercarb®, Chlorasyl® veya Ultracarb® filtre elemanlarındaki karbon bloğun "ömrü", su beslemesindeki klor ve / veya kloramin ve / veya uçucu organik bileşiklerin konsantrasyonu ile belirlenir. Su kaynağındaki partikül ve bulanıklık konsantrasyonu seramiğin ömrünü düzenler. Bu, seranın ömrünün, su kalitesine bağlı olarak karbon ekinin kapasitesini aşabileceği veya aşmayabileceği anlamına gelir. İlk olarak hangi noktaya ulaşılırsa - altı aylık kullanım veya seramik temizleme işleminin akışı geri almadığı ölçüde engellenir - filtre elemanının değiştirilmesi gerektiğinde yönetilir. Çoğu durumda filtre elemanı 6 - 12 ay sonra değiştirilmelidir. günlük kullanım. Optimum performansı garanti etmek için aşağıdaki akış yönergeleri kullanılabilir: Süper Sterasyl® 2000 litre veya 535 ABD galonu Supercarb® 3,800 litre veya 1000 ABD galonu Serbest klor giderimine dayalı olarak 3,800 litre veya 1000 US galonluk Chlorasyl® Ultracarb® 2,300 litre veya 600 ABD galonu Bu miktardaki su filtre elemanından geçtikten sonra optimum performansın garantilenmesi için filtrenin değiştirilmesi gerekecektir.

Ne yazık ki filtrasyon, Arsenik'i sudan çıkarmaz. Arsenik çözünmüş bir durumda olması muhtemeldir, aktive alümina ile arsenik geçişini kaldırmak için en iyi yöntemdir.
Manganez seramik filtre elemanı tarafından uzaklaştırılmayacaktır. Manganezin giderilmesi için, oksidasyon işlemi ve filtrasyon yapılabilir veya düşük kirlenme seviyeleri için Yeşil kum veya Inversand kullanılabilir.

Pseudomonas aeroginosa, su sistemi ağlarının potansiyel bir kolonizörüdür ve E-coli boyutuna benzerdir. Bu nedenle FICL mumları teoride E-coli için olduğu gibi Pseudomonas aeroginosa için benzer bir azaltma verimliliği göstermelidir. Ancak, bu organizma hızlı bir şekilde büyüyebildiği ve FICL seramik filtrelerinin bu tip organizmalarla fiziksel olarak test edilmeden hızlı bir şekilde toparlanabileceğinden, bir performans iddiasını öngörmek imkansızdır. FICL, performansın tahminini yapmaya hazır değildir, çünkü filtreler <% 99.99 bariyer sağlar, ancak E-coli'ye% 100 bariyer sağlamamaktadır. Filtrenin içinden sınırlı sayıda hücre geçebilir, ki bu E-coli'den farklı olarak filtreden aşağı doğru koloniler oluşturabilir. Pseudomonas aeroginosa'nın uzaklaştırılmasını sağlamak için filtrelenmeyi bir dezenfeksiyon aşamasıyla birleştirmek daha uygun olacaktır.

Evet, İngiliz Berkefeld® ve Doulton® seramik mumlar% 100 doğal malzemelerden üretilmekte ve arazi dolgusunda bertaraf edilebilmektedir.

Seramik, her çeşit heterotrofik bakteriyi bir dereceye kadar filtreleyecek olsa da, bu tip seramikten geçen zararsız bakterilerin, filtrenin akış aşağısında çoğalabileceğine dikkat edilmelidir. Bu heterotrofik bakteriler zararsız olduğundan, normalde hiçbir sorun yoktur ve bazı heterotrofik bakterilerin sağlığa yararlı olduğu bildirilmiştir. Bununla birlikte, filtrenin normal kullanımı tatiller veya tatiller tarafından kesintiye uğrarsa, bu bakterilerin büyümesi, filtrenin kullanımının devam etmesiyle belirli bir süre boyunca “düz” veya “eski” bir tadın ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu özellikle, Super Sterasyl® (granüler aktif karbon içeren), Supercarb®, Chlorasyl® ve Ultracarb® (her ikisi de ekstrüde bir aktif karbon çekirdeği içerir) gibi aktif karbon içeren filtre elemanları için geçerlidir. Serbest klorun kalan seviyelerini azaltacak aktif karbon içeren herhangi bir sistem, sabit bir denge durumu sağlanana kadar kısa bir süre zarfında plaka sayımlarında artışa neden olacaktır. Birleşik Krallık İçme Suyu Müfettişliği su yönetmelikleri, suyun, kullanılan şekilde tutarlılık açısından düzenli olarak izlenmesini gerektirmektedir, bu nedenle filtrelenmiş suda bir denge noktasına ulaşıldığından, filtreler yönetmeliklere uygundur. Bu tür heterotrofik bakterilerin varlığı bir sağlık problemi teşkil etmez, çünkü mevcut organizmalar zararsız olacak ve uygun bir kıvam düzeyi sağlanacaktır. Uzun bir süre kullanılmadığında filtre sistemini birkaç dakika boyunca yıkamak sorunu ortadan kaldırmalıdır.

Seramik geri dönüşü beyaz olana kadar bir ovma pedi ile hafif bir büfe kullanmanızı öneririz. Ağır sürtünme veya aşındırıcı materyaller, seramikten daha fazlasını fiilen gerekli olandan daha fazla çıkarabilir. Temizlik sırasında lastik eldivenlerin kullanılması tavsiye edilir ve sabun veya deterjanları ASLA kullanmayınız. Plastik montajın ucunun filtre edilmemiş suyla temas etmediğinden emin olun.

Filtre elemanlarımızın seramik kısmı bu organik malzemelerin hiçbirini almayacaktır. Supercarb®, Chlorasyl® ve Ultracarb® filtre elemanlarındaki aktif karbonun bir etkisi olacaktır. Ancak, bu tip materyalleri çıkarmak için daha büyük miktarlarda aktif karbon ve filtrelerimizin sağlayabileceğinden daha uzun temas süresi gerektirir.

Seramik mum Florürü ortadan kaldırmaz, ancak Florür azaltma kartuşumuz olacaktır. Bu kartuş, WRAS ve NSF onaylı malzemeler ile inşa edilmiştir ve tezgah altı ve karşı üst kapaklar ile uyumludur. Ayrıca DUO® sistemimizde 1. aşama filtrasyon olarak da kullanılabilir. DUO®, Supercarb®, Chlorasyl® veya Ultracarb®'ı içeren 2. kademeli bir filtrenin avantajına sahiptir.

Ortalama olarak dört kişilik bir aile, yemek ve içmek için günde yaklaşık 8 litre su kullanır. Bu nedenle, dört kişi için 10 litre / gün bazında filtrenizin ömrü kapasiteden ziyade zamanda tahmin edilebilir.

Evet, düzenli engelleme, su kaynağındaki bulanıklık veya parçacıklardan dolayı olabilir. Bu, filtrenin verimli çalıştığını kanıtlamaktadır; Bu, seramiklerin kirletici maddelerin filtrelenmesi ve dolayısıyla su akışının azaltılmasıdır, ancak seramik filtrenin ön akışında bir ön filtre kullanılması faydalı olabilir. Bu mumun çok hızlı bir şekilde bloke olmasını önler; temizliği en aza indirir ve bu nedenle seramik filtrenin ömrünü uzatır.

Hayır, seramik mumu sterilize etmeye gerek yok. Tüm Doulton® ve British Berkefeld® filtreleri (Standart sınıf hariç), uzun süre kullanıldığında bile filtreyi veya içme suyunu kaynatma ihtiyacını ortadan kaldıran bakterilere karşı koruma sağlayan BioTect® teknolojisine sahiptir.

Filtre gövdesi en iyi şekilde gövdeyi kafadan sökerek ve yüzeyi ve vücudun iç kısmını sıcak su ile nemlendirilmiş yumuşak bir bezle silerek temizlenir. Filtre kafasını temizlemeyi denememek önemlidir. Bu filtrelenmiş suyun kirlenmesine neden olabilir.

Kendi kendini sterilize ettiğimizden dolayı, seramik mumlarımız belirli bir süre kullanılmadığı için zarar görmeyecektir. Filtrenin normal kullanımı tatiller veya tatillerle kesintiye uğrarsa, zararsız heterotrofik bakterilerin büyümesi, filtrenin kullanımının devam etmesiyle belirli bir süre boyunca “düz” veya “eski” bir tadın ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu özellikle, Super Sterasyl® (granüler aktif karbon içeren), Supercarb®, Chlorasyl® ve Ultracarb® (her ikisi de ekstrüde bir aktif karbon çekirdeği içerir) gibi aktif karbon içeren filtre elemanları için geçerlidir. Uzun bir süre kullanılmadığında filtre sistemini birkaç dakika boyunca yıkamak sorunu ortadan kaldırmalıdır.

TOP